O stavu v naší zemi

Ivana Stonjeková

Někdy na jaře roku 2011 jsem začala cítit silnou potřebu začít trochu jinak pracovat pro Českou zemi potažmo i pro planetu Zemi.

Lidé a rodina

Mandala hnutí 1Před očima mi probíhaly obrazy důchodců, kteří z důvodu nízkých důchodů, ač celý život poctivě pracovali, se musejí stěhovat ze svých domovů, kde žili celý život do mini bytů, nebo do domovů důchodců. Vcítila jsem se do pocitu beznaděje, že musí většinou odkládat plno věcí jen z důvodů finančních.

Viděla jsem řadu důchodců, kteří i ve velmi vysokém věku pracují, aby vůbec měli na nájem. Dalším filmem, který mi šel před očima, byly mladé rodiny, ve kterých z důvodů půjček či nedostatku peněz dochází k hádkám, které velice často vyvrcholí rozchodem partnerů a rozpadem manželství.

Nejvíce to pak odnáší malé děti, které tím, že přenáší na sebe energie rodičů, velice trpí nejen fyzicky, ale i psychicky.

Děti

Je známo, že malé dítě do tří let je v auře matky, tudíž většina problémů matky se zrcadlí na dítěti. Po třetím roce se přidává i energie otce a dítě to schytává dvojnásobně. Tudíž můžeme říci, že i některé vážné choroby malých dětí mohou pramenit z tohoto titulu.

Všimněme si, kolik malých dětí již nosí brýle – nemohou se dívat na to, co se kolem nich děje.

Selhání státu

Dalším filmem, který mi běžel před očima, byla řada sebevražd. Možná si každý řekne – selhání jednotlivce. Ale já vidím viníka úplně jinde. Je to morální selhání státu, ve kterém část lidí nevidí šance na další život. A co potom bezdomovci, narkomani, opilci – vše je to únik před realitou, před hodnotami tohoto státu – před beznadějí v lepší budoucnost v této zemi.

Průmysl

Řada obrazů mého filmu se týká zchátralých domů na vesnicích, prázdných továren, malých provozoven v pohraničí. Co textilek bylo jen v Orlických horách. Vše zeje prázdnotou, chátrá. A proč?

Nevážíme si vlastní práce – vlastních hodnot, vlastních výrobků.

Když se člověk podívá na kdysi úrodná pole, která nás dříve stačila uživit, vidíme na nich buď velkosklady, solární elektrárny, nebo neobdělanou plochu. Naše úrodná půda je znehodnocena. Nevážíme si její hodnoty. Kolik se dříve vypěstovalo na našich polích obilí, zeleniny i ovoce. Teď, když člověk shání české potraviny, musí jít jen do obchodů se zdravou výživou, kde je jich ale také málo. Naštěstí se po republice šíří farmářské trhy s českými výrobky.

Příroda

Dalším velkým tématem je veliká neúcta k přírodě a ke všem živým bytostem. Jak se chováme k přírodě, podívejte se, jakým způsobem se dnes devastují lesy, jak se naši „dřevorubci“ chovají k lesům – cesty rozryté velkými stroji, zdravé stromy poničené.

Kácíme i tam, kde se nemá. A proč? Vše jde většinou na vývoz.

Nedávno jsem absolvovala cestu napříč Evropou a uvědomila jsem si, že se náš malý krásný národ chce vyrovnat Evropě. Měla jsem dojem, že do této malé krásné zemičky chceme vměstnat vše, co je v celé Evropské unii, že chceme konkurovat všem zemím v okolí těžením a drancováním naší země, jenom abychom obstáli v konkurenci. Mám pocit, že země, které jsou chytré, si dobře střeží pro svojí potřebu své nerostné bohatství a nevím z jakého důvodu – snad abychom se někomu vyrovnali, to neděláme.

Hnutí křišťálové svobody

Tohle vše a plno dalších myšlenek mě přivedlo k tomu založit Hnutí, které by na duchovních principech přineslo do české země nové hodnoty – nové vědomí.

Již 10 let maluji mandaly a mým největším tématem je matka Země. Od roku 2006 systematicky pracuji pomocí mandal na probuzení českého národa.

Toto vše mi však přišlo málo. A tak jsem vytvořila cyklus mandal na probuzení českého národa na probuzení myšlenky propojení lidí v českém národě, které by přerostlo v propojení všech lidí i ostatních bytostí na planetě Zemi. Toto propojení bylo myšleno na úrovni srdeční čakry a srdce. V mandalách, které jsem vytvořila, jsou informace, které všechno toto dění spustilo.

Spojme se

V celé české zemi a nejen tady se začaly sdružovat lidé a pracují ve svých kolektivech na obrodě, vědomí českého národa, české země, potažmo celé planety Země. Této nádherné země uprostřed Evropy, tohoto požehnaného národa, který je předurčen nést pochodeň světla na planetě Zemi.

 

1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *